Boravak 1.a

Do sada – lutka i ja,
Od sada – dva plus dva.

Do danas – život bez briga,
Od sutra – torba puna knjiga.

Do sada – potrči, preskoči, poskoči,
Od sutra – "Lijepo piši, otvori oči."

Do danas – mamino i tatino zlato,
i sutra ću biti i ne brinem se zato.

Vesela smo skupina dvadeset i dvoje učenika koju u produženom boravku vodi učiteljica Mia Novak. Naši dani provedeni u školi organiziranu su na sljedeći način:

• 12:00 RUČAK
  • 12:30-13:00 VRIJEME ZA ODMOR
  • 13:00-14:00 ORGANIZIRANO VRIJEME
  • 14:00-14:45 ORGANIZACIJA UČENJA
  • 14:45-15:00 UŽINA
  • 15:00-15:45 ORGANIZACIJA UČENJA
  • 15:45-17:00 ORGANIZIRANO VRIJEME

U prvom ćemo razredu za vrijeme organiziranog vremena provoditi izvannastavnu aktivnost domaćinstvo te ćemo također sudjelovati i u eTwinning projektima "Moja kreativna i zabavna učionica" i "Let's be healthy! - Budimo zdravi!". Jako smo uzbuđeni zbog svih novih izazova koji su ispred nas i jedva čekamo krenuti u tu novu pustolovinu zvanu škola.

Vežite se, polijećemo!

Šestog rujna za malene prvašiće počelo je jedno novo i zanimljivo razdoblje. Pred njima su iskustva i avanture koje će pamtiti zauvijek, a steći će ih kroz igru, veselje i učenje. Također, pred njima su prva školska prijateljstva i prve ljubavi.

Sjeli su hrabro u školske klupe, jer znaju da škola nije nimalo strašna.

Hrvatski olimpijski dan obilježava se 10. rujna te promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava  prijateljstva“. Učenici 1.a i 1.b razreda obilježili su ovaj dan svojim malenim olimpijskim natjecanjem na školskom igralištu.

Diljem svijeta 21. rujna obilježava se Međunarodni dan mira koji je Opća skupština UN-a utemeljila 1981. s ciljem obilježavanja i jačanja ideala mira među svim narodima i državama.

Međunarodni dan mira omogućuje svim pojedincima, organizacijama i nacijama da svojim djelima zajednički šire poruku mira.

Učenici 1.a razreda tog su dana razgovarali o tome kako oni mogu širiti mir po cijelom svijetu, čitali su pjesmice mira i prigodno ukrasili razredni pano.

"Matematika nam ide kao od šale kad se geometrijska tijela od plastelina rade."

1. listopada učenici 1.a obilježili su Svjetski dan razglednice i izradom razredne razglednice sudjelovali u akciji „Pošalji razglednicu, upoznaj Marka Markicu“.

"Arhitektura je umjetnost rasipanja prostora."

PHILIP JOHNSON

Ovih smo dana bili jako vrijedni i zajedničkim snagama uredili našu učionicu.

"Jesen je drugo proljeće u kojem je svaki list cvijet."

HVALA

Iz zemlje se biljke viju,
Na suncu nam one zriju.
Drago Sunce, zemljo draga,
Hvala Vam za Vaša blaga.

Povodom dana kruha učenici 1.a razreda u suradnji s učenicima 1.b razreda prigodno su uredili pano u znak zahvalnosti za sve plodove zemlje.
Tog smo dana pogledali i video "Od zrna do pogače" koji nas je inspirirao u izradi naših likovni radova.

18. listopada dan je kad i kravata, kao odjevni dodatak, ima svoj dan. Učenici su tog dana oslikali i origami tehnikom napravili svoje kreativne kravate.

DAN JABUKA

Povodom Svjetskog dana jabuka učionica 1.a razreda pretvorila se u malenu kušaonicu. Učenici su degustirali razne sorte jabuka i jednoglasno odlučili da im je najukusnija sorta idared.

"Daj šapi glas!"

"Vukovar nije pao, on i dalje stoji
Vukovar hrabro svoju povijest kroji
Dunave silni, Vukovarska mati
Hrvatski narod heroje pamti"

"Dođi, dođi Nikola Sveti
i godine ove na mene se sjeti,
zaboravit' nemoj ni bracu, ni seku
donesi i njima igračku neku."

Ručice vrijednih prvašića neumorno su šivale kako bi malene čizmice bile spremne za Svetog Nikolu.

Veliki trud se isplatio jer ih je Sveti Nikola iznenadio poklonima.

Bliži se Božić i bliži se dan
Kad ljubav se daje i prima na dar.

heartNajljepša ljubav daje se pismom a to najbolje znaju maleni prvašići koji su svakog dana pisali pisma svojim prijateljima i stavili im u njihovom džepiću. heart

U školi smo naučili kako posaditi i brinuti se o pšenici kako bi do Božića bila što ljepša.

Padaj, padaj snježiću,
vrti se u letu,
samo nemoj nosić moj
uzeti za metu!

Padaj, padaj snježiću,
bešumno se kreći,
kapu složi bijelom snješku
da bude još veći!
Za sreću prvašića dovoljno je i samo nekoliko pahuljica.

Nova godina stigla je u učionicu 1.a razreda!

VALENTINOVO U 1.a
Povodom dana zaljubljenih putovali smo svijetom i naučili kako se piše ljubav na raznim jezicima svijeta!

100 dana u školi

Uz krune i slatke muffine obilježili smo i naš stoti dan u školi.

MAŠKARE

Veseli klauni učenika 1.a!

ŽELIMO VIŠE CVIJEĆA I MANJE SMEĆA!

PO ULICAMA NE BACAJ SMEĆE,

ČAK NI OBIČNE VREĆE,

SAD LIJEPO CVIJEĆE,

NEKA BUDE SVE VEĆE.

KADA JE NAŠA PLANETA ČISTA

SVE NA SVIJETU SE BLISTA.

DA ŠUMA

Svjetski dan zaštite šuma obilježava se svake godine 21. ožujka i taj dan predstavlja priliku da se podsjeti na važnost šuma i njihove zaštite. Svjetske šumske površine znatno se smanjuju svake godine. Učenici 1.a razreda obilježili su ovaj dan izradom recikliranog papira i slikanjem proljetnog stabla.

"Možete posjeći sve cvijeće,

ali ne možete spriječiti proljeće da dođe."

Pablo Neruda

Kršćani diljem svijeta njeguju vlastite uskrsne običaje, ali običaj bojenja i poklanjanja jaja poznat je diljem Europe još od starih Germana i Slavena. Pisanice su simbol Uskrsa jer označavaju prijelaz u novi obnovljeni život čovjeka i ljudske zajednice, a svaka pisanica koju sami ukrasite bit će posebna i najljepša!

Povodom Dana planeta Zemlje učenici 1.a saznali su sve o nekim zaštićenim gljivama.