100. dan škole Udruge Zvono 2024. / 100th day of school 2024.

Projekt je proveden na ESEP (European School Education Platform) platformi za odgojno-obrazovne djelatnike u okviru eTwinninga.

eTwinning je namijenjen međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole. Portal služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola kroz različite oblike usavršavanja te rad na zajedničkim virtualnim projektima.

Stoti dan škole projekt je koji se obilježava tradicionalno u brojnim europskim zemljama.

Na nacionalnoj razini obilježava se ostvarujući cilj projekta: okupiti učenike i učitelje osnovnih škola koji su spremni na nacionalnoj i međunarodnoj razini kroz odabrane sadržaje obilježiti ovaj dan u školi. Dan je zamišljen kao dan bez školskih udžbenika kroz igre i međupredmetne korelacije i aktivnosti.

Projekt je sljednik projekta 100. dan škole koji je za Hrvatsku pokrenula učiteljica Sandra Vuk.

U projekt je uključeno 14 zemalja. Namijenjen je učenicima u dobi od 6 do 15 godina, a proveden je u razdoblju od 16. listopada 2023. do 23. listopada 2023.

U našoj školi u projektu sudjeluju učenici 2. a i dio 3. a razreda u sklopu produženog boravka i učiteljica Sunčica Ronta.

PLAN AKTIVNOSTI

PROVEDENE AKTIVNOSTI

Vježbajući matematiku otkrili smo temu projekta - 100. dan škole.

" ABECEDU VEĆ ODAVNO ZNAŠ,

STOGA OVO BEZ PROBLEMA RJEŠAVAŠ!

PROMISLI DOBRO, BROJ I SLOVO SPOJI,

AKO RIJEŠIO SI TOČNO, ZNAT ĆEŠ ODGOVOR JE KOJI! "

Smišljajući što više glagola i imenica, učenici drugog razreda ponovili su imenice, a učenici trećeg razreda glagole. Nakon što su ih pročitali, zajedno smo izradili plakat sa stotinu imenica.

Kroz natjecanje smišljali smo što više riječi koje u sebi sadrže riječ "sto".

Proveli smo razgovor o tome što bi se moglo dogoditi za 100 godina i kakav će život biti u budućnosti. Prema interesima učenika, istražili smo predmete koji su postojali prije sto godina, a zatim smo osmišljavali kako će izgledati nakon sljedećih sto godina. Učenici su nacrtali svoje izume, a nakon toga pričali o njihovim funkcijama i prednostima.

Razgibali smo tijelo s pomoću sto vježbi. Prije i nakon tjelesnog vježbanja mjerili smo otkucaje srca te razgovarali o njihovoj funkciji i razlozima različitih otkucaja prije i nakon vježbanja.

U zadnjoj aktivnosti izradili smo model srca. Imenovali smo sastojke krvi i njihove funkcije, a zatim s pomoću modela simulirali rad srca.

« Lipanj 2024 »