Mi smo ponosni i drugačiji

DRUGAČIJI smo zbog posebne organizacije odgojno-obrazovnog rada.
Imamo kvalitetno osmišljen i organiziran produženi boravak za učenike 1., 2. i 3. razreda.

PONOSNI smo jer smo Međunarodna eko - škola. Za Dan škole pred školskom zgradom zavijorit će zastava eko - škole. Nju smo zavrijedili svi – i učenici, i roditelji, i svi djelatnici škole. Marljivo radimo na očuvanju našeg planeta! Što radimo? Slike će reći više od riječi!

PONOSNI smo jer smo više godina za redom u samom vrhu zagrebačkog, ali i državnog sporta!

DRUGAČIJI smo:

Jer su sve naše učionice klimatizirane!

Svaki naš učenik ima svoj garderobni ormarić!

Jedina smo škola u ovom dijelu Zagreba koja ima prilaz i lift za učenike s posebnim potrebama!

PONOSIMO se primjenjivanjem suvremenih odgojno - obrazovnih metoda i korištenjem različitih didaktičkih pomagala. Učionice su kvalitetno opremljene, a razredni odjeli s malim brojem učenika.

PONOSIMO se:

Fasadom naše škole uljepšanom grafitima!

Uređenom unutrašnjošću i oslikanim školskim zidovima!

DRUGAČIJI smo jer naše školsko zvono za početak i kraj sata zvuči drugačije!

PONOSIMO se školskim športskim klubom i različitim izvannastavnim aktivnostima – plesom, velikim i malim zborom, malim humanitarcima, lutkarima, maketarima, dramskom, video i filmskom grupom, robotikom i mnogim drugim.

PONOSIMO se tradicionalnim humanitarnim Božićnim sajmom na kojem redovito uspijevamo prikupiti znatna sredstva i usmjeriti ih kako bi pomogli onima kojima je pomoć najpotrebnija.

DRUGAČIJI smo jer se oglašavamo Radio Ptićem i izdajemo školski list – Ptić.

Prva četiri broja Ptića izašla školskih godina 1994./95. i 1995./96. u dvobojnoj tehnici. Prvi broj Ptića izašao je na 16 stranica.

Ptić danas izlazi jednom u svakom polugodištu na web stranicama škole u pdf formatu.

Tijekom praznika učenicima uvijek otvaramo vrata – organiziramo sportske igre, informatičke, likovne i matematičke radionice.

PONOSNI smo
jer imamo više stručnih suradnika - pedagoga, defektologa i knjižničara. Naša knjižnica je dobro opremljena i umrežena u sustav Metelwin!

DRUGAČIJI smo jer se u našoj dobro opremljenoj kuhinji spremaju tri zdrava obroka svakog dana.

MLAD SMO KOLEKTIV! OTVORENI SMO ZA SURADNJU S RODITELJIMA!
S RADOŠĆU OČEKUJEMO NOVE PRVAŠE

POZIVAMO VAS DA VIŠE O NAMA SAZNATE NA DAN OTVORENIH VRATA KOJIM ĆEMO OBILJEŽITI DAN ŠKOLE.