Eko kutak

Eko-škola neka zauvijek vlada,
u žuto-zelenoj boji
od sada!

KAKO SMO STIGLI DO STATUSA Međunarodne Eko-škole?
Naša škola stekla je 2009. godine status međunarodne Eko-škole u devetoj generaciji Eko-škola u Hrvatskoj.
Odnosom prema okolišu, brigom o njegovoj zaštiti te kontinuiranoj provedbi edukacije kroz 7 zadanih PROGRAMSKIH KORAKA ispunili smo sve uvjete koje propisuje Međunarodna koordinacija za Eko-škole za dobivanje statusa međunarodne Eko-škole.

Ponosni smo što smo se našli u međunarodnom društvu škola prepoznatih po tome što veliku pažnju posvećuju brizi za okoliš i podizanju ekološke svijesti u svome okruženju.

Na sjednici Učiteljskog vijeća održanoj 04. srpnja 2008. prihvaćen je GPP rada Eko-škole za šk.god. 2008./2009. Prema prijedlozima učenika izabran je logo i eko-kodeks škole.

13. svibnja 2011.
na svečanosti u organicaziji Udruge "LIjepa naša",  našoj školi je dodijeljen certifikat kojim se potvrđuje prvo obnavljanje statusa Međunarodne eko-škole.

Druga obnova statusa Eko-škole

10. svibnja 2013.
na svečanosti u organizaciji Udruge "Lijepa naša",  našoj školi je dodijeljen certifikat kojim se potvrđuje drugo obnavljanje statusa Međunarodne eko-škole.

Treća obnova statusa Eko-škole

svibanja 2015.
na svečanosti u organizaciji Udruge Lijepa Naša" , našoj školi je dodjeljen certifikat kojim se potvrđuje treće obnaljanje i BRONČANI status Međunarodne Eko-škole. smileycoolyes

Projekt Eko paket – PRVU NAGRADU osvojila likovna grupa OŠ braće Radić

Kompanija Tetra Pak i Udruga Lijepa naša provode ekološki projekt Eko paket. Projekt je obuhvatio sedam hrvatskih županija s gotovo 120 prijavljenih radova.
Pobjednici ovogodišnjeg natječaja Eko-paket 2012./2013. (5. - 8. razred osnovne škole i srednjoškolci) i dobitnici nagrade su naše učenice 7. b razreda Jurja Dragičević, Matea Keča, Gabrijela Miklenić,Ana Rebrović i Antonija Skok sa svojom mentoricom Anom Koncul,prof. likovne kulture. Čestitke curama i mentorici !!!

EKO-KVIZ "LIJEPA NAŠA" 2010./2011.

Neparne su nam godine očito sretne. I ove godine, 11. veljače naša je eko-ekipa u sastavu: Mateja Iveta, Laura Karačić, Goran Petrak i Hrvoje Hedžet nadmašila konkurenciju na županijskoj razini natjecanja Ekološkog kviza "Lijepa naša". Uvjerljivo su osvojili PRVO MJESTO među ekipama iz 21 osnovne škole županije Grada Zagreba............... ČESTITAMO!!!
Na Državom natjecanju održanom od 20. do 22. ožujka 2011. u Primoštenu, odlično su predstavili našu školu i županiju. Ostvarili su odličan uspjeh (10. među 36 škola). Čestitamo!!!

EKO-KVIZ "LIJEPA NAŠA" 2011./2012.

Na županijskoj razini natjecanja u OŠ Rudeš po treći smo se put plasirali na državno natjecanje.
Laura Busak, Mateja Iveta, Laura Karačić i Goran Petrak osvojili su drugo mjesto u Gradu Zagrebu a najbolji posao odradili su potom od 15. do 17. travnja u Zadru. Osvojili su ODLIČNO 5. mjesto na Državnom natjecanju i dobili javnu pohvalu za najbolju prezentaciju eko-projekta ("Je li žlica ubojica?") Čestitke!!!

EKO-KVIZ "LIJEPA NAŠA" 2010./2011.

EKO-KVIZ "LIJEPA NAŠA" 2008./2009.

U srijedu, 21. siječnja održano je prvo školsko natjecanje iz ekološkog kviza "Lijepa naša" u našoj školi.
Bio je to prvi susret s ovim kvizom i učenicima i profesorima. Svi smo se dobro snašli. Tri ekipe učenika borile su se za pobjedu i plasman na županijsko natjecanje.

Ekipa A (Goran, Hrvoje, Martina i Mateo) osvojili su najviše bodova te 13. veljače debitirali na županijskom natjecanju održanom u OŠ Rudeš i OSVOJILI 1. MJESTO!!! Na državnom natjecanju u Segetu Donjem (Trogir) postigli su dobar rezutat i među ekipama iz 32 škole postigli dobar rezultat (rang 11) Potvrdili su najbolji plasman među školama županije Grada Zagreba. ČESTITAMO!!!

O pravilima kviza pročitajte i bolje se upoznajte na stranicama udruge Lijepa naša na adresi:

Uredili smo veliki Eko-kutak na prvom katu škole koji je, osim edukativnim eko-temama, namijenjen i ugodnom boravku roditelja koji dolaze na individualne razgovore s učiteljima i učenicima za različite zadatke.

Uređenje okoliša škole stalna je obveza i radovi su u tijeku. Akcije sakupljanja starog papira provodit će se tijekom cijele šk. god. Sadnice stižu i niču a svijest o njihovom njegovanju i čuvanju još uvijek nije na najvišoj razini. Hmm, ...imamo posla

U svakoj je učionici uređen mali eko-kutak kojeg uređuju učenici i učitelji koji najviše borave u pojedinoj učionici.

Detalje našeg GPP-a pogledajte u privitku PowerPoint prezentacije.

/upload/os-brace-radic-zg/newsattach/81/Eko%20-%20%B9kola%20gpp.ppt

Europske države s Eko-školama