Eko - susreti

Susreti:

1. Zagrebački energetski tjedan 2011.
  2. Godišnji susret Eko-škola Grada Zagreba
  3. Međunarodna eko-suradnja

Zagrebački energetski tjedan 2011.

od 4.-9. travnja 2011. u Zagrebu, sa porukom: 'Razvoj ne želimo zaustaviti, ali onečišćenje možemo', odvijala su se događanja na temu energetske učinkovitosti i obnovljivih izvora energije. U subotu 9. travnja, naša škola pridružila se središnjem događaju na Trgu bana Jelačića.

Na štandu broj 13 Mateja i Laura vješto su znatiželjnicima predstavile radove naših maketara.
  Tema je bila: energija i mi tj. alternativni izvori energije u rukama osnovnoškolaca.

Atraktivnu završnicu Zagrebačkog energetskog tjedna na Trgu bana Jelačića obišla je u subotu, 9. travnja, zamjenica  gradonačelnika Jelena Pavičić Vukičević, u društvu s pročelnikom Ureda za energetiku, zaštitu okoliša i održivi razvoj Marijanom Marasom.

U raznovrsnoj lepezi ponude institucija, tvrtki, poduzetnika, udruga, dječjih vrtića i škola, posebno su se isticali atraktivni eksponati s eko predznakom, kao što su automobili s pogonom na električnu energiju i sklopiva kuća za odmor.

Zadovoljna viđenim, zamjenica Pavičić Vukičević naglasila je da je Zagrebački energetski tjedan, drugu godinu zaredom, bogatom edukativnom, ali i stručnom organizacijom polučio zamjetan uspjeh, ponudivši zanimljive sadržaje za svaku dobnu skupinu, od vrtićke do treće životne dobi.

Godišnjisusret EKO ŠKOLA grada Zagreba

održan je 17. studenoga 2009. u 10:30h

Škola domaćin ove godine bila je OŠ Augusta Cesarca Zagreb.

Susretu su nazočili predstavnici 23 Eko-škole Grada Zagreba. Našu školu predstavljali su: ravnatelj Darko Štimac, pedagoginja Sanja Smiljanić, profesorica Slavenka Hinić Tešović, učenica 8.C Martina Maruna. Sve su se škole predstavile kratkom prezentacijom. Glavna tema je bila: Održivi razvoj.

U priloženom dokumentu pogledajte ppt prezentaciju kojom smo ostalima predstavili što smo sve radili i što planiramo ostvariti u našoj Eko-školi.

OS brace Radic-za godisnji susret EKO.ppt (2.52 MB)

Međunarodna Eko-suradnja

23. rujna 2009.
Održan je Studijski posjet predstavnika državnih institucija i nevladinih organizacija iz Bosne i Hercegovine, Srbije i Crne Gore Ministarstvu znanosti, obrazovanja i špo
rta, Udruzi Lijepa naša i OŠ braće Radić, Zagreb.

Predstavnici Udruge Lijepa naša izabrali su našu školu kao primjer dobro organizirane Eko-škole u urbaniziranom prostoru, koja realizira programske korake uključivanjem svih učenika i djelatnika škole. Posjet visokih predstavnika iz susjednih zemalja potvrda je uspješnosti našeg rada.

Sudionici: Ante Kutle (Predsjednik Udruge Lijepa naša, presjednik Hrvatskog povjerenstva Zaklade za odgoj i obrazovanje za okoliš)
                 Josip Gregac (Programski voditelj Eko-škola, Udruga Lijepa naša)
                 Muvedeta Jusufbegović (Ministarstvo obrazovanja, Kanton Sarajevo)
                 Jasmina Zelić (Ministarstvo okolišne zaštite, Kanton Sarajevo)