.Ove školske godine učenici 1.a razred s učiteljicom Miom pridružili su se eTwinning projektu "Let's be healthy".

Cilj ovog projekta je promovirati zdrave životne navike i osvijestiti učenike o važnosti zdrave, uravnotežene prehrane i redovite tjelovježbe.

Što je eTwinning?

eTwinning je jedna od aktivnosti programa Erasmus+. Namijenjen je međunarodnoj suradnji i usavršavanju nastavnog i nenastavnog osoblja od predškolskog obrazovanja do srednje škole. Portal služi nastavnicima i njihovim učenicima za upoznavanje i suradnju s kolegama iz europskih škola kroz različite oblike usavršavanja te rad na zajedničkim virtualnim projektima.

O projektu:

Glavni cilj projekta je promicanje zdravog načina života i zdravih navika među učenicima. Učenici će kroz ovaj projekt naučiti kako se hraniti zdravije, više vježbati i spriječiti nezdrave navike.

Usvajanje zdravog načina života vrlo je važno od najranije dobi. Škole mogu aktivno utjecati na prehranu i tjelesnu aktivnost naše djece pružajući priliku za promicanje zdrave prehrane i aktivnog života. Pomoći djeci da nauče pravilno jesti i biti aktivni svaki dan znači da imaju bolji uspjeh u školi - i u životu.

KRENIMO!

Hrvatski olimpijski dan obilježava se 10. rujna te promiče važnost bavljenja sportskom aktivnošću, olimpijska načela izvrsnosti u svakom području, razumijevanje, mir i solidarnost među ljudima kao sastavnice olimpijskog djelovanja. Vanjska poveznica ove tradicionalne manifestacije proslave olimpizma je bijela majica “zastava  prijateljstva“. Učenici 1.a razreda obilježili su ovaj dan svojim malenim olimpijskim natjecanjem na školskom igralištu. Dobro smo se zabavili, razgibali i osvojili pohvalnice za sudjelovanje.

"Jedna jabuka na dan tjera doktora iz kuće van"

Za jabuku se kaže da je kraljica voća. Poznato je da se svakodnevnim konzumiranjem jabuka može spriječiti pojava mnogih zdravstvenih poteškoća i oboljenja. Bogata je vitaminima C, A, E, K i B, mineralima (kalij, magnezij, fosfor, željezo). Sadrži mliječnu, limunsku i jabučnu kiseline koje pomažu u procesu probave. Bogata je vlaknastim tvarima (celuloza, pektin, lignin) i sadrži 20 % dnevne preporučene količine vlakana. Zahvaljujući velikomu udjelu ugljikohidrata, posebno fruktozi i glukozi, opskrbljuje organizam energijom te sprečava umor i gubitak koncentracije.

Koliko je važno jesti jabuke znaju i učenici 1.a razreda čija se učionica na Svjetski dan jabuka pretvorila u malenu kušaonicu.