Ispričaj mi legendu o svom gradu

(2018./2019.)

Projekt je namijenjen nastavnicima i njihovim učenicima u predškolskim ustanovama i osnovnim školama. Glavni cilj projekta je upoznavanje sudionika s legendama o našim gradovima. Projekt će biti realiziran od listopada 2018. do svibnja 2019. godine.

CILJEVI

• Upoznavanje povijesti, kulture i tradicije regije iz drugih europskih zemalja.

• Podizanje poštovanja tradicije, jezika i kulture vlastite i druge zemlje.

• Razvoj patriotskog ponašanja u aspektu nacionalnog i lokalnog identiteta.

• Razvijanje kreativnosti i mašte.

• Promicanje vlastite regije na međunarodnoj sceni

RADNI POSTUPAK

• Upoznavanje škola i učenika (mjesto fotografije, starost učenika, naziv grupe, neke informacije o gradu u kojem žive).
  • Do kraja listopada svi trebaju stavite tekst svoje legende na Twinspace platformu na engleskom jeziku.
  • U idućim mjesecima (od studenog do svibnja) čitate jednu legendu iz jednog mjesta sudionika u vašoj grupi ili razredu. Djeca slušaju i crtaju legende
  • Možete pripremiti u kutu europske legende ili projektnu ploču. –
  •  Na Twinspaceu postavljamo fotografije ili skeniramo dječji rad.
  • skype u svibnju ili lipnju kako bismo razgovarali o rezultatima projekta (ako želite).

OČEKIVANI REZULTATI

Djeca upoznaju legende iz drugih zemalja. Zainteresirati ih  za dječji život u inozemstvu. Promovirajte svoj grad u Europi. Razviti patriotski i lokalni identitet.

Sudionici projekta:

Legenda o đavolskom sedlu

OŠ braće Radić

Kako je Zagreb dobio ime

U projektu su sudjelovali učenici, 1.a, b i c razreda sa svojim učiteljicama Ksenijom Suknaić, Jasnom Sukobljević, Dianom Pavin i knjižničarkom Ružicom Rebrović-Habek.

Predstavili smo našu školu i razrede kratkom prezentacijom.

U knjižnici su učenici, sva tri razreda, po dva školska sata, poslušali dvije legende, "WARS AND SAWA" i "Düzce" i pogledali ppt o gradovima iz kojih dolaze ove legende.  Mi smo na stranicu projekta stavili legendu "Kako je Zagreb dobio ime".

Učenici, sva tri  razreda, odabrali su legendu Wars and Sawa koja govori o postanku grada Varšave. Od prosinca do travnja, crtali su svoje viđenje te legende.

Krajem travnja sve smo radove skenirali i stavili na stranicu projekta. U našoj knjižnici, složili smo pano od kombinacije radova svih razreda.

Pogledali smo kako su učenici drugih zemalja nacrtali odabrane legende.

Naučili smo što su legende, naučili da svaki grad ima priču o svom postanku, razvijali smo kreativnost i maštu i dobro se zabavili.