Donacije stigle u Banovinu

U četvrtak 25.3.2021.donacije koje smo prikupili za pomoć stradalima u potresu na Banovini stigle su na odredište. Donacije su poslane u Osnovnu školu Braća Radić u Martinsku Ves s kojom smo već ranije imali kontakte. Radi se o školi koja, kao i naša, nosi ime velikana hrvatske povijesti. Nalazi se u blizine Trebarjeva Desnog u kojem su rođena braća Radić. Sama škola nije pretrpjela velika oštećenja u potresu, međutim dio djelatnika i učenika je. Također, oni su trenutno domaćini  Ekonomskoj školi Sisak, koja je nastradala u potresu, stoga je dio donacija usmjeren i njihovim učenicima.

Još jednom od srca zahvaljujemo svima koji su se odazvali na akciju u kojoj je prikupljeno oko pola tone hrane (oko 100 litara ulja, 200 kg brašna, 80 kg šećera, po 50 kg tjestenine, riže, grizi, palente te mnogo trajne hrane u obliku konzervi, juha, začina…). Prikupljeno je i mnogo higijenskih potrepština (mokrih maramica, šampona, gelova za tuširanje, pelena, pasta i četkica za zube, sapuna…). Od školskog pribora najviše se prikupilo bilježnica i pribora za Likovni odgoj (škare, ljepilo, vodene boje, tempere, pastele…).

Sve to otišlo je u prave ruke!

Zbog količine sakupljenih donacija trebalo nam je više vremena od ranije planiranog za pakiranje i sortiranje. Ovom prilikom zahvaljujemo svim vrijednim rukama koje su pomogle u sortiranju, pakiranju i ukrašavanju donacijskih kutija. U prvom redu to su bivši i sadašnji Mali humanitarci (5.b i 1.c razred) a zatim učitelji i djelatnici naše škole.

Posebno zahvaljujemo Pipe Life-u iz Kerestinca što su nam ustupili na korištenje boksove za prikupljanje donacija, te  Eco Dies – u  koji je organizirao prijevoz donacija.

Od srca svima veliko HVALA!

Akcija će se nastaviti nakon proljetnih praznika. Sakupljat će se ona vrsta pomoći koju će navedene škole od nas zatražiti.

Ostanite s nama u akciji i dalje i pomozite plesti mrežu ljubavi!

Do iduće akcije svima srdačan pozdrav!

objavio: Ulita Pocedić   datum: 1. 4. 2021.