Humanitarna pomoć

ZAHVALA NA ODAZIVU NA HUMANITARNU AKCIJU:

Ispletimo zajedno mrežu ljubavi

Dragi naši učenici, roditelji, djedovi, bake, sumještani i svi ljudi dobre volje koji ste se odazvali na našu akciju Ispletimo zajedno mrežu ljubavi od srca Vam zahvaljujemo na odazivu!!

Kao i svake godine do sada i ovaj put pokazali ste svoje veliko srce. Sakupili smo više od pola tone hrane, školskog pribora i higijenskih potrepština. Iako smo očekivali veliki odaziv, ovakva količina donacija jako nas je ugodno iznenadila. Sakupljene donacije pakiraju se u prigodne kutije i uskoro kreću na put prema stanovnicima potresom pogođenih područja.

Naša akcija ovime nije završila. Ljudima će pomoć biti potrebna sve dok se ne vrate u svoje domove. Svjesni smo da bi to moglo potrajati i duže od godine dana. Pokazalo se da su im najpotrebnije higijenske potrepštine poput deterđenta za pranje suđa i rublja, toalet papira, gelova za tuširanje, pjena za brijanje, mokrih maramica i pelena te kozmetike za bebe. Stoga ćemo krajem mjeseca akciju ponoviti. Uz higijenski pribor ovaj put ćemo sakupljati i slatkiše vezane uz skorašnji blagdan Uskrsa kako bismo djeci na taj način malo uljepšali nadolazeći blagdan.

Detaljnije upute o akciji uskoro će biti objavljene na mrežnim stranicama škole i na ulazu u školsku zgradu.

I ovoga puta molimo sve one koji su u mogućnosti da doniraju onima kojima je naša pomoć najpotrebnija. Neka u svojoj boli i gubitku koji su doživjeli ipak osjete da nisu sami.

Poslije ovog života ne ostane to što smo sakupili, nego ono što smo dali.

Gerard Chandry

Ako ne možete nahraniti stotinu ljudi, nahranite jednog čovjeka.

Majka Tereza

Ljudi bi nestalo kad bi se prestali međusobno potpomagati ... ne možemo postojati bez međusobne pomoći.

Walter Scott

Ispletimo zajedno mrežu ljubavi

objavio: Ulita Pocedić   datum: 10. 3. 2021.