Organizacija rada od 11. svibnja 2020.

Od ponedjeljka 11. svibnja 2020. godine OŠ braće Radić će provoditi mješoviti model nastave sukladno Uputama Hrvatskog zavoda za javno zdravstvo i Preporukama Ministarstva znanosti i obrazovanja te prema potrebama zaposlenih roditelja

Učitelji razredne nastave, produženog boravka i stručni suradnici radit će u mješovitom modelu nastave na daljinu.

Učitelji Engleskog jezika i izbornih predmeta Njemački jezik i Vjeronauk i dalje provode nastavu na daljinu.

Mješoviti model nastave podrazumijeva usvajanje jednakih odgojno-obrazovnih ishoda i kod učenika na nastavi u školi i kod učenika koji uče na daljinu odnosno prate Školu na Trećem.

Škola ima higijenski pribor i materijal te dezinfekcijska sredstva za čišćenje, odnosno higijenu ruku te će se osigurati redovita kontrola i nadopuna istog kao i redovita priprema, čišćenje i održavanje prostora škole prema dobivenim Uputama.

U školi i izvan škole zaposlenici će se pridržavati pravila kojima se smanjuje njihova mogućnost zaraze te posljedično zaraza učenika.

Kompletna organizacija nalazi se pod opširnije

Iz Uputa HZJZ-a i MZO-a proizlazi sljedeće:

1. Učenici koji će doći u školu bit će uključeni po gore navedenom rasporedu. U grupu koja će početi s radom 11. svibnja 2020. ne može se naknadno priključiti niti jedan učenik.

Prvi nastavni dan učenicima će se održati edukacija kako se ponašati u školi, prati ruke, održavati fizički razmak i slično te vježbati evakuaciju u slučaju potresa.

1. Učenici svih razrednih grupa u školu ulaze na sljedeći način: Svi učenici ulaze na glavni ulaz škole prema utvrđenom rasporedu:

Učenici 1. razreda ulaze u 7:45

Učenici 2. razreda ulaze u 7:50

Učenici 3. razreda ulaze u 7:55

Učenike na ulazu dočekuju učiteljice. Učiteljice i učenici ne trebaju imati maske ni rukavice.

Roditelji i druge odrasle osobe u pratnji učenika ne ulaze u školu.

Učenici 1. razreda bit će u učionici br.1

Učenici 2. razreda bit će u učionici br. 27

Učenici 3. razreda bit će u učionici br. 30

1. Male odmore učenici će provoditi u svojoj učionici.

Mliječni obrok učenicima će se donijeti u učionice u  8:45

4. Tijekom boravka u školi učenici koriste WC  prema sljedećem rasporedu

Učenici 1. razreda koristiti će  WC prizemlje- sjever

Učenici 2. razreda koristiti će WC 1. kat - sjever

Učenici 3. razreda koristiti će WC 1. kat - jug

Prilikom ulaska i izlaska iz WC-a učenici će napraviti higijenu i dezinfekciju ruku.

5. Odlazak učenika iz škole ( osim za učenike u programu produženog boravku ): 11:30

Učenike koji odlaze kući može preuzeti samo roditelj ili član obitelji kao što je navedeno u izjavi.

6. Učenici koji su u programu produženog boravka mogu školsku torbu i ostali školski pribor ostavljati u školi, a svi ostali učenici nose kući.

7. Učenici koji su uključeni u program produženog boravka ostaju u svojim učionicama.

Ručak učenika je u blagovaonici u 12:00 sati

Užina će se učenicima donijeti u učionice u 14:00 sati

8. Odlazak kući učenika  uključenih u program produženog boravka : u dogovoru s učiteljicom

Ravnatelj škole :

Darko Štimac, prof.

objavio: Darko Štimac   datum: 10. 5. 2020.

« Svibanj 2024 »