MJESEC HRVATSKE KNJIGE 15.10. - 15.11.

Mjesec hrvatske knjige manifestacija je kojom se promovira knjiga i čitanje, a tradicionalno se obilježava od 15. listopada do 15. studenog. Ove će se godine održati u okviru Godine čitanja, koja je proglašena na prijedlog Ministarstva kulture i medija s ciljem dodatne promocije knjige i čitanja. Odlučeno je da se u fokus ovogodišnje manifestacije stave hrvatski autori odnosno hrvatska knjiga, pa tema glasi "Hrvatski autori u Godini čitanja", a moto "Ajmo hrvati se s knjigom!"

Kako ćemo u našoj školi  obilježiti ovaj  mjesec pogledajte pod opširnije.

Današnji dan obilježili smo predstavljanjem novih knjiga koje smo već kupili u akciji Jedan razred- jedna knjiga.

Učenici 4.c razreda sudjelovali su putem ZOOMa  na predstavljanju nove aplikaciju za djecu 'Mitska bića – digitalna priča'  Dječjeg odjela Knjižnice i čitaonice 'Fran Galović'  iz Koprivnice. Ova aplikacija sadrži digitalne slikovnice nastale u projektu „Princeza na kraju svijeta“ koje su proširene animacijom i interaktivnim sadržajima te su dopunjene informativnim tekstom o mitološkim bićima i znamenitostima Podravine. Aplikacija sadrži i zvučne zapise koji uključuje glazbu i ambijentalne zvukove, a korisnici ih mogu prema želji i prilagoditi. Učenici su uživali u zanimljivoj priči.

Knjižničarka je svim  učenicima 1. i 2. razreda pročitala priču „Prijatelji se u nevolji poznaju“ hrvatskog autora Damira Domišljanovića.

Pozivamo vas da se:

- Uključite u Čitateljski izazov  https://sites.google.com/view/e-knjinica-o-brae-radi/po%C4%8Detna-stranica/%C4%8Ditala%C4%8Dki-izazov

- Uključite  u akciju "Jedan razred -jedna knjiga"

- Uključite u  projekt čitamo Harry Pottera

- Uključite u projekt "Pišem priču – čitam priču"

- Uključite se u  školski projekt "Usvojimo književnika"

- posjetite INTERLIBER i sudjelujete na književnim susretima i radionicama

- književni susret

- čitate omiljene priče i pjesme hrvatskih autora – u razredima, kod kuće, on line i u knjižnici

Još uvijek se možete uključiti u  Nacionalni kviz za poticanje čitanja ove godine nosi naziv" 6 autora traži čitatelja" https://www.mhk.hr/kviz/

objavio: Ružica Rebrović Habek   datum: 15. 10. 2021.

« Svibanj 2024 »