Ovim projektom želimo djeci približiti čitanje knjiga i na taj način izgrađivati kulturu čitanja, unaprijediti čitalačke vještine učenika i potaknuti njihovo kritičko razmišljanje. Kroz redovnu praksu čitanja i analizu različitih književnih djela, nastojimo utjecati na cjeloživotno obrazovanje učenika, poticati radost čitanja, promovirati čitanje kao naviku, unaprijediti vještinu čitanja, poučiti kako se pravilno odnositi prema knjigama. Želimo istaknuti interes učenika za samostalno posuđivanje i čitanje knjiga te na taj način razvijati svestranu i kreativnu osobu sa snažnim vještinama čitanja, izražavanja, doživljavanja i vrednovanja književnih djela te razvijati kulturu provođenja slobodnog vremena.
U našoj školi u projekt su se uključili učenici 1.a i 2.a razreda koji pohađaju PB sa svojim učiteljicama Sunčicom Ronta i Sanjom Kučić, kao i grupa Malih knjižničara petih razreda s knjižničarkom Ružicom Rebrović-Habek.
Na početku smo se predstavili na Padletu i upisali našu školu na Google map.
Na prvom sastanku grupe knjižničari upoznali smo se s pravilima ponašanja na Internetu i u našem projektu i dogovorili se u koje ćemo se aktivnosti uključiti. Prva aktivnost bila je izrada straničnika i slanje istih u školu u Ivanovce.
Druga aktivnost Najdraži književni lik, Junija je izabrala Amari.
Narodne bajke na STEM način
28.listopada 2024.g.u našoj školskoj knjižnici , na vrlo zanimljiv i kreativan način, obradili smo Narodne bajke iz kojih smo naučili mnoge narodne mudrosti. Na kraju smo bili i istraživači i graditelji i pronalazači ideja koje nam u nekom životnom trenutku mogu biti od pomoći! Uživali smo!
Treća aktivnost je izrada stripa. Surađujemo sa još tri škole na izradi stripa o Bajka o ribaru i ribici /Puškin, koji ćemo prikazati u Bookcreatoru.
https://read.bookcreator.com/hNcBxq7EGrxMYoawEMuOj-I2AmNJVKup5ceCHnv66x8/pudf-Dx-SLO3Vn0EBttnyg
Međunarodni dan žena i djevojaka u znanosti
Ženama i djevojkama u znanosti posvećen je dan 11. veljače. Taj nas dan potiče na razmišljanje o ravnopravnosti spolova i promicanju uloge žena u znanstvenim područjima. Ove godine poklopio se i s Danom sigurnijeg Interneta.
Učenici 2.b razreda, tim povodom, upoznali su se s biografijom dvije neobične znanstvenice Hedy Lamarr i Ade Lovelace čiji je rad imao utjecaj i na Internet. Hedy Lamarr bila je glumica i istraživačica koja je živjela u 20. st. Njezin je rad položio temelj za razvoj Wi-Fija i Bluetootha, tehnologija koje mi danas rabimo. Izumila je i novu vrstu semafora kao i tabletu koja običnu vodu pretvara u gaziranu i pomogla osmisliti nove oblike zrakoplova.
Ada Lovelace bila je matematičarka i jako ju je zanimalo letenje. Živjela je u 19. st. Ada je napisala prvi računalni program u povijesti. Opisala je računalo, davno prije nego što se izumilo suvremeno računalo.
U knjizi „Priče za laku noć za mlade buntovnice 1. i 2. dio“ Francesca Cavallo i Elena Favilli, vidjeli čitali smo o znanstvenicama koje su svojim izumima mijenjale svijet.
Povodom Međunarodnog dana darivanja knjiga, 14.2. 2025., poslali smo knjigu “Stepenice do neba” učenicima 6. razreda OŠ Omišalj, PŠ Dobrinj na Krku.
Zahvaljujemo šestašima iz OŠ Dobrinj na otoku Krku na poslanoj knjizi “Pekinezer Princ Tajni agentAAA” Krunoslava Mikulana. Uživamo u čitanju. Učenici su nam poslali i pismo u kojem su nam se predstavili.

Čemu služi novac : igram se i učim raspolagati novcem/ radionica za učenike 1. razreda u suradnji s učiteljicama Sunčicom Ronta i Sanjom Kučić povodom Svjetskog i europskog tjedna novca.
Povodom Svjetskog dana knjige i Noći knjige koja je ove godine imala temu “O životinjama i ljudima”, učenici Noa Mohorić i Dunja Sofi Kureljušić, 5.b, snimili su Audio priču “Izgubio se jedan zeleni pas”/Pascala Bieta.

Učenice su ispunile Razredni leksikon i Anketu za evaluaciju. Uživali smo i ove godine u mnogim aktivnostima.